img0

Trackday. Petrolhead event by Honda Klubas.

Trackday 2017 sezono 2 etapas. Season finale. Visą informacija apie renginį www.trackday.lt arba Honda klubo Facebook profilyje.
img1

Mūsų remėjai

img2

Prisijunk prie Lietuvos Honda klubo Facebook profilio ir sek naujienas

Taipogi Facebook grupė "Honda klubas" atvira visiems hondiečiams!
Naujienos · Apie klubą · Renginių galerija · Skirk 2% Honda klubui · Forumas · Forumo taisyklės
Registracija    Prisijungimas:  
Naujienos
Klubo remėjai
Get the Flash Player to see this rotator.
Prisijungę vartotojai
Gimtadienius švenčia
Talka Kačerginės "Nemuno žiede"

Visai nežvarbų kovo 1-osios rytą saujelė H Klubo narių, bei dar viena saujelė Lietuvos autosportui neabejingų jaunuolių, susirinko Kačerginės "Nemuno žiede". Apsitvarkyti. Liaudyje „Drifto trasos“ pravarde žinomas trasos ruožas, esantis didžiojo žiedo centre, prašėsi - ką ten prašėsi, verkė ir kukčiojo, kaip kad verkia mažametis, gavęs beržinės košės - jog kažkas ateitų ir padarytų elementarius darbus: surinktų šiukšles, nupjautų prie pat trasos esančius krūmus, išrankiotų padrikai sumėtytas, ir net į žemę įaugusias padangas, sušluotų vis dar nuo kitų renginių besivoliojančias šiukšles, ir taip toliau.
Tą daugiau ar mažiau visi susirinkę į šią talką ir darė. Iš visos širdies ir jėgų. Leisiu sau pareikšti, kad nuveikėme tikrai nemažai.

Sekančią dieną sugrįžus į trasą patikrinti, ar vanduo iš gigantiškos balos vis dar teka tranšėja, kurią padarėme perkasę pylimą, aplankė itin geras jausmas, jog padarėme tikrai gerą darbą ir drifto trasa tapo kur kas tvarkingesne, saugesne ir švaresne vieta. Supraskite mane teisingai: po šios talkos Hungaro ringu, SPA ar Hokenheimu šis nedidelis asfalto ruožas netapo, tačiau dabar ten važiuojantiems nebebus baisu išslysti už trasos ribų - ten už metro jų nepasitiks krūmai, o žiūrovams neteks grožėtis plėvesuojančiomis STOP juostų atplaišomis.

Ties šia vieta kaip ir galima būtų, peržiūrėjus žemiau esančias nuotraukas, ir baigti šį pasakojimą, nes apie gerus darbus girtis nereikia. Padarei ir pamiršai, eini daryti kito. O bet tačiau kadangi šį kartą padarysiu išimtį ir pridėsiu truputį beletristikos ir samprotavimų apie tai, kokios mintys sukosi tvarkant jovalą drifto trasoje.

Bet prieš skaitant tai kas parašyta žemiau, leiskite atsiriboti nuo finansinių, politinių ir kitokių oficialių reikalų. Įsivaizduokime, kad nėra federacijų, depertamentų, VŠĮ ir kitokio biurokratinio bulšito, kuris dažnai tampa kliūtimi, priežastimi, ar dar bala žino kuo, kai kalba pakrypsta apie prastą situaciją Kačerginės "Nemuno žiede".

Prisiminkime paprastą faktą - kitos lenktynių trasos, apart Kačergos Lietuvoje nėra. Jeigu jūs žinote kitą žiedinių lenktynių trasą Lietuvoje - jums laikas keisti dyleri, svaigalus arba mažinti dozes. Kai tik kalba pakrypsta apie lietuvišką autosportą, mano galvoje šmežuoja Kačergos vaizdai. Kai išgirstu, pvz. Fastlapas - man galvoje Kačerga (sorry vyrai, that's just the way it is :) ); kai kažkas prabyla apie dragą, nejučiomis grįžtu į 2004 „Drago naktis“ Kačergoje, ir taip toliau, ir panašiai. Dar galiu vaizdingai išsireikšti - "Nemuno žiedas" yra paskutinė gumytė Lietuvos autosporto trumpikėse, kuri dar laiko tas suplyšusias ir skylėtas kelnaites, besilaikančias ant to, ką vadiname autosportu. Ir iš principo, tai - viskas ką mes, automobilistai, turime. Taip, yra kartingų trasos, yra kroso trasos ir t.t., bet kalba eina apie proper asfaltinę trasą. Ir nuoširdžiai tikiu, kad aš ne vienas taip galvojantis, nes bent dar 12-13 panašiai mąstančių veikėjų sutikau šį šeštadienį talkoje.

Turint tai galvoje, man, betampant senas fūros padangas iškilo įvairūs, tačiau tuo pačiu ir labai elementarūs klausimai - kodėl po renginio nepaliekame trasos tokios, kokią radome? Kodėl tie žmonės, kurie renginių metu dviem žandais kerta „siemkas“, nesuvalgo ir jų pokelio, o jį paleidžia pavėjui? Kodėl drifteriai, kurie treniruojasi ir sudegina tikrai ne po vieną komplektą padangų iki skutų, po renginio jas išmėto visur kur tik nori, bet tik ne į tas pačias šiukšliadėžes - bačkas, kurios stovi visoje trasoje? Kodėl atsiranda gudragalvių, kurie galvoja, kad burnoutinti ant asfalto, kuriuo po to kitiems teks lenktyniauti, yra über-kieta. Ir taip toliau, ir panašiai. Tokių klausimų smulkiu šriftu galėčiau prirašyt du A4 lapus. Iš abiejų pusių.

O juk viskas labai paprasta - laikas nustot šikt ten, kur valgome. Laikas suprast, kad šita smėlio dežė, kurioje žaidziame su savo automobiliukais, vienokia ar kitokia forma iš esmės priklauso mums. Ir tik mūsų geranoriškumo ir veiksmų dėka joje gali kažkas pasikeisti. Pinigais lyti nepradės. Ta diena, kai Kačergoje naują asfaltą lies brangi kelininkų technika ir trasoje nuolat dirbs 10 etatinių darbuotojų yra taip toli, kaip jūs esate nuo Bugatti Veyron įsigyjimo (dėl viso pikto atsiprašau visų multimilijonierių skaitančių šį straipsnį). Stebuklų nebus. Tai ne Laplandija. Todėl dabar kaip niekada yra tas laikas, kai reikia keisti mąstymą ir požiūrį, laikas nustot griauti tai kas liko, ir pradėti galvoti, ką galima nuveikti, kad apverktiną situaciją žiede pakeisti į gerąją pusę. Savo rankomis. Nes niekas kitos to nepadarys. Laikas tai pačiai, nukamuotai ir nukraujavusiai žiedo administracijai parodyti, kad žmonėms, kurie naudojasi trasa - ne visvien, ir jiems rūpi, kas trasoje bus po metų kitų. Laikas atvažiuot ir parodyt, kad automobilistai gali ir šiukšlę ir akmenį pakelti, ir tvorą nudažyt, ir krūmą nukapot.  

Jeigu skaitote šį teksta, ko gero esate susijęs su automobilizmu, ir, ko gero, turite pakankamai bendraminčių draugų, su kuriais galite paprasto telefoninio pokalbio, ar emailo pagalba susitarti su "Nemuno žiedo" administracija, ir atvykę draugiškai aptvarkyti kažkurią dalį trasos. Tą patį gali padaryti ir visi auto/moto klubai. O gal visi kartu galime padaryti "Darom 2014" Kačergoje ir sutvarkyti ne tik vieną trasos kampą? Netvarkos joje šiuo metu, kokiems dviems metams į priekį.

Jeigu šios mintys jums ne svetimos - pasidalinkite idėja. Tikiu, kad visai nedaug reikia, kad jos virstų realybe. Vienam ar dviem labai sunku kažką pakeisti, bet krūvos entuziastų pastangos gali nuversti kalnus.

Klubo vardu noriu pasakyti ačiū trasos administracijai ir visiems dalyvavusiems talkoje, ir tikiu, kad šis akcija taps tradicine.

Su pagarba ir skaudančiais raumenimis,
Jurgis

                    © Asociacija "Honda" klubas. Nuo 2002.