img0

Trackday. Petrolhead event by Honda Klubas.

Trackday 2017 sezono 2 etapas. Season finale. Visą informacija apie renginį www.trackday.lt arba Honda klubo Facebook profilyje.
img1

Mūsų remėjai

img2

Prisijunk prie Lietuvos Honda klubo Facebook profilio ir sek naujienas

Taipogi Facebook grupė "Honda klubas" atvira visiems hondiečiams!
Naujienos · Apie klubą · Renginių galerija · Skirk 2% Honda klubui · Forumas · Forumo taisyklės
Registracija    Prisijungimas:  
Naujienos
Klubo remėjai
Get the Flash Player to see this rotator.
Prisijungę vartotojai

Gimtadienius švenčia
Galingiausias B20 Lietuvoje
Kalbamės su galingiausio NA B20 savininku Lietuvoje Mariumi, dar žinomu nick'u Stakis. Jo nuotrauka nugalėjo Gegužės mėnesio foto konkurse.Kas paskatino įsigyti būtent šį Honda modelį?

Pabandysiu papasakoti, prisimindamas visą istoriją, tai lengviau leis įsivaizduoti sudėtingą situaciją.
Kadaise turėjau Honda Civic 6 gen. sedaną vien kurio istorijai apžvelgti reikėtų atskiro straipsnio. Jei labai trumpai, tai jis per keletą metų turėjo 5 variklius. Sedaną įsigijau su B20/B16 variklio ibridu (190ag). Po to hibridas buvo
tobulinamas prisukant vis kokią įdomesnę detalę, kaip įsiurbimo ir išmetimo kolektorius, Civic Type R B16B velenėlius su vožtuvų spyruoklėmis, Hondata tarpines ir pan. Pamenu, kad bandydamas įvairių prisuktų aftermarket detalių suderinamumą, buvau Honda Tuning dirbtuvėse
bent 4 kartus, turėjau 198 AG, o dar po kelių pakeitimų – 208 AG. Uždėjus HKS išmetimo kolektorių atsukome 212 AG, po to 203 AG. Taip, 203 AG, nes vien tik prisukus Skunk2 įsiurbimo kolektorių praradau 8 AG. Eksperimentuodamas sužinojau daugybę naudingos informacijos,
išbandžiau įvairiausius žaislus, pamačiau rezultatus ir poveikį kreivėse. Žodžiu, išbandžiau savo užpakaliu ir pinigine, kas veikia, o kas ne. Nuo to momento įbridau dar giliau. Jeigu prieš tai buvau įbridęs iki pažastų, tai dabar drąsiai galiu sakyti, jog šiuo metu žemės po kojomis jau nebesiekiu.
Sedano tobulinimas tesėsi. Pridėjus truputi rankų prie variklio galvos, sudėjus Skunk2 Tuner stage 2 velenėlius ant stendo atsukome 234AG. Tai buvo bene įspūdingiausi skaičiai Lietuvoje, kuomet darant B serijos hibridą buvo panaudota visiškai standartinė B20Z1 apačia. Pamenu, ribotuvas tada buvo pastatytas ties 8300 RPM.Tačiau, kad ir kaip sėkmingai dalyvaudavau su šeštuku įvairiose varžybose, man visada atrodė, kad jis yra kiek per didelis ir per sunkus, jog būtų naudojamas sporte, todėl pradėjau žvalgytis kuo jį
pakeisti. Įdėjau keletą skelbimų apie parduodamą automobilį, bei apie atskirai parduodamą jo variklį. Taip susiklostė, kad atsirado pirkėjas iš Olandijos, kuris norėjo pirkti visą variklio swap'ą su variklio valdymo kompiuteriu. Nebebuvo kur dėtis, teko variklį išimti, supakuoti ir išsiųsti kitam Honda entuziastui į Olandija.
Panašiai tuo metu įsigijau CRX Del Sol SiR, grynakraujį Japoną, galvodamas, kad išėmus elektrinį stogą, abs, Gathers aparatūrą ir kitus OEM„ pribumbasus“, šis, iš pažiūros mažas automobiliukas, bus gerokai lengvesnis, manevringesnis ir pan., už turimą sedaną. Antra mintis,
šovusi į galvą, buvo: variklį iš SiR‘o perdedu į sedaną ir sedaną parduodu. Taip ir pavyko padaryti, sedanas rado naujus namus, o aš likau su labai geros būklės Del Sol SiR kėbulu. Tada, nori, nenori, reikėjo kažko imtis. Panaudojus sukauptą patirtį, sutvėrėme dar vieną B20/B16 hibridą. Jis greit atsidurė Del Sol kėbule ir truputi pagerino/aplenkė pirmojo hibrido rezultatus. Jame vėl panaudojome OEM B20Z1 apačią, modifikuotą B16 galvą ir atsukome 238 AG. Ilgai džiaugtis arkliais neteko (kelionė į Vilnių pirmyn ir atgal, keletas dienų po miestą), nes po savaitės variklis užkalė.Pasirodo, prieš tai buvęs džipuko Honda CRV savininkas , iš kurio nupirkau B20 variklį, sugebėjo jį apversti ratais aukštyn. Tikriausiai šio įvykio metu, motoriukas dirbo be normalaus tepimo ir pavėlė indeklus.
Teko ieškoti kito B20Z1 motoro, o jų Lietuvoje nebuvo. Sukoręs 650 km parsivežiau dar vieną variklį. Šį kartą rizikuoti nebesinorėjo, todėl nutariau, kad reikia variklį perrinkti iš pagrindų. Pakeitėm indeklus, žiedus, riebokšlius ir pan. Viską surinkome, keli šimtai km ‚apkatkės‘ ir vėl vizitas į Honda Tuning dirbtuves suprogramuoti kompą ant stendo. Rezultatas - 239 AG.
Pačiupinėjęs savomis rankomis Del Sol SiR ir pavažinėjęs kelis mėnesius supratau, kad šito automobilio aš negadinsiu. Automobilio rida, kėbulo būklė, komplektacija ir pan. buvo per daug gera, o paskaičiavus, koks galėtu būti galutinis "dietos" rezultatas, pasitvirtino, kad automobilio modelio pasirinkimas visiškai niekam tikęs, be to ir valdymas nuo sedano skyrėsi kaip diena ir naktis... Del Solis iškeliavo į pardavimą ir nostalgijos vedinas susiradau savo senojo sedano savininką ir jį nupirkau atgal. Gaila, kad automobilis buvo jau gerokai „pamylėtas“, teko viską pradėti iš pradžių: važiuoklė, stabdžiai, kėbulo darbai ir t.t. Dar spėjau sudalyvauti Honda klubo gimtadienyje ir laimėti pirmą vietą ir sedanas buvo paguldytas ant operacinio stalo. Kadangi sedane plakė Del Sol SiR B16A širdelė, tai teko ją grąžinti donorui, o sedanui duoti truputi daugiau laukinių, pabaidytų arklių.
Ši transplantacija leido parduoti Del Sol SiR su jos originalia širdele. O sedanas, po keleto plastinių operacijų, atgimė ir griausmingai riaumodamas skuodė įvairiomis Lietuvos trasomis ir vežė taures, medalius ir diplomus namo į Šiaulius.

Kaip šis automobilis atsirado pas Tave?
Mintis apie lengvesnį kėbulą vis nedavė ramybės, žvilgsnis krypo į Civic 5 gen. hatchback’ą ir į senesnį, antros kartos CRX. Po keleto nesėkmingu bandymu kažką iš šių variantų įsigyti, buvau beveik praradęs viltį.
Tai truputi aptemdė protą, nes atsiradus skelbimui, nuvažiavau į Klaipėdą apžiūrėti antros kartos CRX'ą. Nutariau nupirkti vien tik kėbulą, be variklio, be sėdynių ir pan. Tada, kaip jau turbūt atspėjot, variklis iš sedano buvo „persodinamas“ į geltonajį CRX.Ar pasiteisino CRX įsigijimas?
Įdėjus motorą, pradėjau rimčiau gulinėti prie automobilio. Paaiškėjo, kad realybė yra visiškai kitokia, nei pasakojo buvęs automobilio šeiminimkas. Liko tik pasidaryti išvadas, kad kažkieno ruoštas automobilis sportui, turi labai mažą tikimybę atitikti sekančio savininko požiūri į tai, kaip jis turėtų būti paruoštas teisingai. Juolabiau, jeigu automobilis buvo naudotas pagal paskirtį.Ar daug reikėjo laiko ir pastangų ruošiant CRX'ą?
Pamiršus visas nuoskaudas teko kibti į darbus ir po truputi prikelinėti kiekvieną automobilio kampą ir mazgą.
Dirbau daug. Beveik viską reikėjo tvarkyti: perdaryti laidyną, pakeisti variklio pozicija kėbule, nes laužė ir traukinėjo pusašius iš dėžės, kėbulas reikalavo meilės – virinimo, tiesinimo, sveikų kėbulo detalių, perdažymo ir t. t. Kiek pavyko tiek bandžiau viską sustatyti į vietas. Buvo atlikta keletas patobulinimų kuro sistemoje, todėl surinkus keliavau į Vilnių, kur Honda Tuning savo ruožtu atliko keletą korekcijų išmetimo kolektoriui ir suprogramavo kompą ant stendo. Šį kartą rezultatas – 242 AG. Galiausiai 2012 metų pabaigoje išvažiavau į varžybas ir grįžau iš jų į
garažą savo eiga, o ne ant traliuko.

Kaip, tavo manymu, geriausia pradėti ruošti automobilį?

Visa mano sukaupta patirtis sako, kad geriausia yra pirkti standartinį kėbulą ir viską ruoštis patiems, nuo nulio... Tokiu būdu bent jau nereikės taisyti kitų pridarytų klaidų. Viską iš karto galima bus konstruoti taip, kaip, atrodo, geriau ir teisingiau patiems. O padarius klaidų galėsite kaltinti tik save.

Kiek laiko turi šią Honda?
Šį automobilį turiu jau 2 metus. 

Ar tai vienintelis Tavo automobilis?
Ne. Turiu dar Honda S2000 ir Audi A4.

Smagiausi nutikimai, kuriuos patyrei su šia Honda?
Praėjusių metų pabaigoje visgi pavyko išvažiuoti iš garažo. Nors ir tiesiai į varžybas, be jokių treniruočių, bet labai sėkmingai startavau. „Sliko“ taurės greituminio slalomo varžybose, kur dalyvavo tokie žinomi lenktynininkai kaip M.Neverdauskas, D.Sakalauskas, iškovojau pirmąją
vietą savo klasėje ir buvau apdovanotas taure „absoliučiai greičiausiam varžybų dalyviui“.Nemalonūs pokštai, kuriuos Tau iškrėtė šis automobilis?
O, tokių tikrai buvo. Vieni iš pirmųjų gerokai sugadinusių nuotaiką – pusašių „lupimas“ iš greičių dėžės, tokiu būdu „suvalgant“ vidinių granatų šlicus. Taip nutiko du kartus (vieną kartą per bandymą surinkus, kitą –
per drag čempionato varžybas). Po antrojo teko perdaryti variklio tvirtinimą ir pastatyti jį į kitą vietą. Dar buvo problemų ir su automobilio užvedimu, kol absoliučiai visko, kas susiję su starteriu, neperrinkau ir nepakeičiau, tol degino starteris saugiklius vieną po kito.
Kokios modifikacijos ir pakeitimai atlikti Tavo automobiliui?
Šiai dienai pakeitimų atlikta labai daug. Bandžiau juos surašyti (sąrašas straipsnio pabaigoje).
Faktas, kad darbu prie automobilio dar yra daug, idėjų ir planu taip pat.

Kokie yra paskutiniai pakeitimai Tavo automobilyje?
Tai, ką matote, yra paskutinio pusmečio rezultatai. Dirbome visą žiemą, automobilio kėbulas buvo perdažytas, taipogi išdažytas variklio skyrius, naujai perrinktas variklis ir greičiu dėžė. Atlikta daug visokių smulkių pakeitimu ir patobulinimu, padaryti normalus detalių tvirtinimai, greitai nuimami segtukai ir t.t.Minėjai, kad praėjusiais metais dalyvavai varžybose su nebaigtu paruošti automobiliu. Ar teko dalyvauti varžybose su tokiu kaip yra dabar automobiliu?
Teko, pagaliau „prispaudė“ laikas išjudėti iš garažo. Teko pačiam už vairo važiuoti su šiuo automobiliu į Vilnių susiprogramuoti, o kitą dieną planavau sudalyvauti MOTUL taurės greituminio slalomo pirmenybėse, kuri Kelionė buvo labai ilga ir varginanti. Starterio bėdas
išsprendžiau tą patį rytą, kai reikėjo būti Vilniuje (teko eiti miegoti 1 val. nakties ir keltis 6 val. ryto, nuo 7 val. jau stovėjau prie tekintojo durų, o 8 val. elektrikai perrinkinėjo starterį).
Susipirkus naujus laidus ir viską pakeitus –  automobilis užsikūrė. Apie 11  val. pajudėjau link Vilniaus. Kelyje automobilis pradėjo trūkčioti, nebedirbti. Kartais teko sustoti ar važiuoti autostrados kelkraščiu 40km/h greičiu. Pirma mintis buvo, kad paskirstytojas, todėl telefonu
paprašiau draugų išsiųsti kitą paskirstytoją į Vilnių per siuntas. Buvo momentų, kai galvojau, kad jau viskas, kelionė baigta. Bet... Vilnių pasiekiau apie 18 val. Įvertinus tai, kad automobilis su labai kieta pakaba, sportine sėdyne ir be jokios garso izoliacijos ar išmetimo sistemos triukšmą slopinančių bakelių, tai daugmaž galite įsivaizduoti, kaip jaučiausi ir atrodžiau.
Na kaip dažniausiai būna, atvykus pas specialistus į Honda Tuning visos bėdos dingo. Apsidžiaugiau. Automobilis suprogramuotas vidurnaktį. Bevažiuojant pas gimines permiegoti, automobilis vėl pradėjo ožiuotis. Na iš pat ryto į stotį pasiimti paskirstytojo ir vėl į HT. Pakeitėm
paskirstytoją ir į varžybas, nes jau vėlavome... Deja... Išvažiavus vėl tas pats. Na ir taip dar kelias valandas. Kai jau atrodo, kad bėda radome, išvažiavus vėl pradėdavo trūkčioti. Galų gale pasitelkus data logging‘o duomenis kilo minčių, kad kaltas sklendės padėties daviklis (TPS).
Pasirodo, tereikėjo jį perkalibruoti ir pakeisti pora nustatymų variklio valdymo kompiuteryje ir valio! Lekiam į varžybas, nors jau vėlavau kelias valandas (dėl incidentų trasoje varžybų grafikas buvo pasistūmėjęs, todėl viskas kaip užsakyta). Kas juokingiausia, kad nuvažiavus
kokius 5 km pastebėjau, kad CRX'o kapotas liko HT. Na ką, apsisukam ir vėl atgal... Tai buvo bene 5 bandymas išvažiuoti, galų gale sėkmingas.Na ir kaip sekėsi varžybose po tiek įvairiausiu trukdžių?
Tą dieną sekėsi ne itin gerai, nes perkaito stabdžiai, teko apsisukti ir „pabučiuoti“ bordiūrus, na kaip ir priklauso bandant važiuoti neišsibandžius visko normaliai, bet parodyto tempo pakako laimėti 1 vietą savo klasėje.Kiek maždaug laiko skiri savo automobiliui per savaitę/mėnesį?
Priklauso nuo nuotaikos ir aplinkybių. Buvo mėnesių, kai prie automobilio praleisdavau ir po 120 valandų per mėnesį (30 val. per savaitę), būna, kad nuvažiuoju tik kartą per savaitę, kokiam pusvalandžiui.

Kas laukia Tavo Hondos netolimoje ateityje?
Ateityje laukia keletas patobulinimų aerodinamikos srityje. Pradžia jau padaryta, bet tai labai daug laiko ir pinigų reikalaujanti sritis. Manau, kad akivaizdūs pasikeitimai bus matomi tik kitais metais.

Kokį automobilį planuoji įsigyti, kai šis atsibos?

Manau, kad tai galėtu būti rėminės konstrukcijos modelis (kit car).

Modifikacijų sąrašas:
Automobilis: Honda CRX Mugen PRO.2
Pagaminimo metai: 1991
Variklis: B20Z1 su B16 galva .269ag, 233nm, 1973ccm

Variklis:
B20Z apačia
B16A galva
COMETIC 2 sluoksnių tarpinė
ARP galvos smeigės
NGK Irridium žvakės
MAGNECORE žvaklaidžiai
SKUNK2 pro series modifikuotas įsiurbimo kolektorius
Password JDM kevlar oro sistema
JR racing oro filtras
TRY-Y design modifikuotas išmetimo kolektorius
SKUNK2 mega power modifikuota išmetimo sistema
HONDATA įsiurbimo karščiui nelaidi tarpinė
SKUNK2 VTEC solenoid dangtelis
SKUNK2 žvaklaidžiu dangtelis
SKUNK2 vožtuvų dangtelio varžtų komplektas
SAMCO silikoninės žarnos
WALBRO kuro pompa
MOTUL racing variklio tepalas
HONDATA S300
AEM UEGO wideband

Greičių dėžė:
EXEDY lengvas smagratis
F-1 racing 6 lapelių sankaba
OEM HONDA Integra JDM spec s80 greičių dėžė
SYNCHROTECH pro series carbon sinchronizatoriai

Važiuoklė:
Kupsto amortizatoriai
Specialiai pagaminti važiuoklės komponentai

Stabdžiai:
1" pagrindinis cilindras
HEL armuotos stabdžių žarnos
Priekiniai raižyti stabdžių diskai
FERODO DS2500 stabdžių kaladėlės
Pakeisti priekinis ir galinis stabilizatoriai
MOTUL RBF660 racing stabdžių skystis
SKUNK2 stabdžių bakelio uždangalas

Salonas:
FIA saugos rėmas su SPARCO FIA saugos rėmo paminkštinimai
SPARCO EVO FIA sėdynė su SPARCO FIA sėdynės montavimo rėmu
SCHROTH FIA 6 taškų saugos diržai
SCHROTH FIA lango tinklelis
OMP vairas
OMP pedalai
OMP gesintuvo laikikliai
SPARCO šalmo kablys
AUTOGAUGE davikliai (tepalo temp., tepalo spaudimas, vandens temp.)

Išorė:
MUGEN PRO.2 apdaila
MUGEN galinis spoileris
Polycarbonato stiklai
Stiklo audinio kapotas
Stiklo audinio bagažinė
                    © Asociacija "Honda" klubas. Nuo 2002.