img0

Trackday. Petrolhead event by Honda Klubas.

Trackday 2017 sezono 2 etapas. Season finale. Visą informacija apie renginį www.trackday.lt arba Honda klubo Facebook profilyje.
img1

Mūsų remėjai

img2

Prisijunk prie Lietuvos Honda klubo Facebook profilio ir sek naujienas

Taipogi Facebook grupė "Honda klubas" atvira visiems hondiečiams!
Naujienos · Apie klubą · Renginių galerija · Skirk 2% Honda klubui · Forumas · Forumo taisyklės
Registracija    Prisijungimas:  
Naujienos
Klubo remėjai
Get the Flash Player to see this rotator.
Prisijungę vartotojai

Gimtadienius švenčia
Honda Civic 4 gen by DžiZa

Prieš keletą metų nemaža Lietuvos hondiečių dalis lengvai pamišo dėl 4 kartos Civic sedanų. Viena iš priežasčių, sužadinusių meilę šiems senoliams, buvo keletas tikrai įspūdingų build'ų iš tolimosios Amerikos. Civic'istai įniko į skelbimus ir medžiojo sedanus. Tačiau ne visos medžioklės būna  sėkmingos, ši nebuvo išimtis. Rasti beveik 20 metų senumo automobilių su tikrai geros buklės, nesurudijusiu kėbulu yra beveik "misija neįmanoma", bet kas ieško - tas randa.

Gediminas, daugeliui geriau žinomas DžiZa slapyvardžiu, rado deimantą, jį išblizgino ir pastatė į lentyną, į kurią nemažai Honda myletojų žiūri su pagarba.
Spalio mėnesio foto konkurse laimėjusi nuotrauka puikiai iliustruoja tai, ką pats šeimininkas įvardina kaip "švariausias 4 gen Civic'o kėbulas matytas Lietuvoje".


Ir tikrai, pavydėti galima ne tik orginalios "ketvirtuko" būklės, bet ir to, kaip atlikti tobulinimo darbai. Bet apie viską iš eilės...


 

Ekonomijos vardan, DžiZa pardavė savo EP3 Civic Type-R  ir ieškojo kasdieninio, paprasto, tvarkingo 4-uko ar 5-uko sedano. Rado. Po beveik dvejų metų Civic'as kasdieniniu vadintis jau nebegali. Turbo setup'as + drop'as, kokį Lietuvoje retai pamatysi, + noras apsaugoti sedano kėbulo gerą būklę nuo druskų, privertė savininką kasdienai sėsti į dar vieną modelį -  Subaru Foresterį, o ketvirtuką eksploatuoti savaitgaliais ir švenčių promogomis. Beje, jei jau apie kiekybę, tai Gedimino autoparke puikuojasi dar vienas šaunus egzempliorius - Mazda Miata Turbo. Šis projektas dabar ir suryja visą laisvą laiką, kuris anksčiau atitekdavo ketvirtukui.


Akivaizdu, kad laiko šeimininkas skirdavo daug... Darbų sąrašas kalba pats už save: pilnai perrinktas D16A6 variklis, sumontuota IV kartos dujų įranga (taigi kasdieninis! :) ), audio aparatūra, nauja išmetimo sistema, išklota garso izoliacija salone, rimtesni stabdžiai, sumontuotas kondicionierius, elektra valdomi langai ir veidrodžiai (pastarieji, tiesą sakant, vis dar laukia savo eilės). Vėliau, pabodus važinėti su "džipu", sumontuoti BC coiloveriai, išbandyta keletas komplektų ratų, vairų ir lip'ų, kol buvo rastas aukso viduriukas. Daug skirtingų nuomonių sulaukė hood-bra (lietuviškai - variklio dangčio liemenėlė :) ). Galiausiai, pritrūkus galios, po kapotu atsirado šioks toks turbo kit'as.


 

Kiekvienas , kada nors daręs ką nors panašaus, žino, kiek laiko, kantrybės ir kruopštumo reikalauja tokie darbai. Ypač tada, kai automobiliui beveik 20 metų, ir jis mėgsta iškrėsti vieną kitą pokštą...

 

Mėgti ar  ne - spręsti jums, tačiau akivaizdu, kad šis "oldskulas" papuolė į teisingas rankas ir, savo ruožtu, šeimininkui atsilygino krūva gerų emocijų. Tą puikiai iliustruoja pačio šeimininko žodžiai:

"Negaliu net aprašyt, kiek teigiamų emocijų šis sedanas man yra suteikęs. Panašiai kaip su CTR'u, taip ir su ketvirtuku, kiekviena kelionė yra nuotykis. Plius panašu, kad ir aplinkiniams jis patinka. Niekada nesu turėjęs mašinos, kuri susilauktų tiek aplinkinių dėmesio – pokalbių su praeiviais, degalinėse, aikštelėse ar tiesiog „thumbs-up'ų“ pravažiuojant. Nors visgi smagiausia kelionė, kurią su juo teko apturėti, turėtų būti naktis prieš pirmąjį JDM.lt Chill'N'Grill renginį, kai po nesuskaičiuojamo kiekio darbo valandų, civic'as pagaliau užsikūrė su turbina ir nuleidus coil-overius iki pačios žemiausios padėties, iš Kauno antrą valandą nakties išjudėjau atgal į Vilnių – be suvedimo, per provėžas braukdamas duslintuvu, su velnias žino kokia variklio programa ir vos pastovintis ant kojų – bet užtat su milžiniška šypsena veide."Nors šiokios tokios modifikacijos sedano dar laukia (priekyje ET30 ratai + 20mm spaceriai ir  6.3 laipsnio neigiamas išvirtimas), tačiau, kaip teigia DžiZa, projektas yra beveik baigtas ir pagrindiniai pinigų bei laiko srautai bus nukreipti naujojo projekto link. Ir gerai! Pavyzdys parodytas, nosys nušluostytos, laikas kelti kartelę aukštyn ir kurti kažką naujo. Akivaizdu, kad tai daryti šiam tiesių rankų auto entuziastui sekasi labai gerai.

Taip, taip, vaikučiai ir jų mamytės, tai yra liga, ji vadinasi automobilizmas, ir mes linkime Gediminui niekada nepasveikti.

Modlistas:

Automobilis: Honda Civic ED4
Pagaminimo metai:1989
Variklis (81 KW (110BHP), 1.6l, D16A6 + Turbo):

Variklis:
- D16A6 variklis su turbo kit'u (Garett T2, custom vamzdynas, ebay intercooleris ir cast
kolikas)
- Custom išmetimas
- Naujos žvakės, lemda, žvaklaidžiai. Viskas NTK
- Carbon Cevlar sankaba (work in progress)

Pakaba ir stabdžiai:
- BC Racing coil-overiai
- Galinis K-Sport camber kit'as
- VTi priekinių stabdžių swap'as ant i-VT stupicų
- Ilgos špilkos gale ir 2cm spaceriai

Vidus:
- OEM 4Gen porankis
- Nardi Torino vairas su quick release'u
- Mugen Replica Shift Knob'as
- Greddy 52mm Boost Gauge'as
- DC5 Integros antpedaliai
- 3rd Stop light

Išorė:
- Custom dažyti Zender R15 7j ET30 ratlankiai su 195/45 Uniroyal gumom
- Muteki Lug Nuts
- OEM 4Gen prefacelift priekinis pažeminimas
- Visi keturi purvasaugiai
- Hood Bra
- Galinės facelift lempos ir juosta tarp jųPezalai: Jurgis

                    © Asociacija "Honda" klubas. Nuo 2002.